פניקס שירות ותיקון

לקוחות מרוצים

מעל 30,000 לקוחות מרוצים

שנות נסיון​

מעל 20 שנות נסיון

מזגן מטפטף (נזילה מהמזגן)

בימים חמים וקרים, המזגן הוא ידידנו הטוב ביותר, מספק קירור ונחת בחום הקיץ הלוהט ומחמם אותנו בחורף הקר. נזילת מים מהמזגן זה אף פעם לא נעים, במיוחד אם מזגן מטפטף בתוך הבית. מזגן מטפטף מים הוא אינו רק מטרד אלא יכול להיות סימן לבעיה רצינית יותר. 

במאמר זה, נבחן את הסיבות השונות שעשויות לגרום למזגן לטפטף, ונציע פתרונות וטיפים לטיפול ותחזוקה כדי למנוע תקלות עתידיות.

מזגן מטפטף

למה מזגן מטפטף

אז למה המזגן מטפטף? למה מזגן נוזל? למה מזגן משפריץ מים מהתריסים? יכולות להיות סיבות רבות לנזילה במזגן. הנה מספר סיבות שעשויות להוביל לטפטוף של המזגן:

חוסר גז: כשיש חוסר בגז במערכת הקירור, נוצר קרח, וכשהקרח נמס, נוצר טפטוף. יש לשים לב שלפני מילוי הגז, חשוב לאתר ולתקן את מקור הדליפה של הגז.

סתימות בצינור הניקוז: סתימה בצינור הניקוז של המים יכולה לעצור את זרימת המים ולגרום לנזילה משמעותית.

סתימות בתעלת הניקוז: במקרה שתעלת הניקוז סתומה או שיש סתימה בחיבור בין האמבטיית הניקוז לצינור הניקוז, או אם יש סדק באמבטיית הניקוז, התוצאה תהיה טפטוף ממנה. במקרים כאלו, נדרש טכנאי מזגנים לפתור את הבעיה.

צינור הניקוז הותקן בזווית לא נכונה: צינור הניקוז חייב להיות מותקן בזווית כלפי מטה. אם יש סטייה בזווית או עיקול בצינור, המים לא יצליחו לעבור דרכו ויטפטפו לתוך הבית. במקרים של שחיקה או בלאי, יש להחליף את צינור הניקוז.

חיבור לא תקין של צינור הניקוז: אם צינור הניקוז לא מחובר כראוי או לא קיים בכלל, המים יכולים להצטבר באמבטיית הניקוז ולטפטף ממנה החוצה.

מזגן מטפטף

מזגן מיני מרכזי מטפטף

במזגנים מרכזיים ומיני מרכזיים, תקלה נפוצה היא דליפת מים מהיחידה הפנימית. לעיתים, הדליפה מתחבאת מאחורי קירות הגבס, וגורמת לרטיבות בתקרה. דליפת המים יכולה להיגרם מבעיה במשאבה האחראית על איסוף והובלת המים לצינור הניקוז.

מזגן מטפטף לאחר כיבוי

מה קורה במצב שמזגן רגיל או מזגן מיני מרכזי מטפטף לאחר כיבוי? כאשר המזגן נוזל לאחר שנכבה, זה בדרך כלל נובע מבעיה בסוללת המאייד, המקפיאה עקב חוסר בגז. יתכנו גם בעיות נוספות כמו קצר במאייד או סתימה בבריכת הניקוז.

מזגן מטפטף מהיחידה החיצונית

נזילת מים מהמדחס של המזגן יכולה להגרם ממספר סיבות. בתהליך החימום, המעבה – חלקו החיצוני של המזגן – מייצר טיפות מים כתוצאה מצבירת לחות באוויר. זהו תהליך טבעי שבו היחידה החיצונית משחררת מים במהלך החורף. זה לרוב אינו מעיד על תקלה, אלא על פעילות רגילה ותקינה של המזגן במצב חימום.

מה לבדוק לפני שמזמינים טכנאי למזגן נוזל?

תרונות פשוטים שיכולים לחסוך לכם זמן וכסף. לעיתים, הפתרון נמצא כל כך קרוב, וכל שנדרש הוא כמה צעדים!

בדיקת צינור הניקוז: לעיתים, הבעיה נובעת מצינור ניקוז שלא מחובר כראוי או נסתם. בדקו את צינור הניקוז של המזגן ווודאו שהוא פתוח ונקי מחסימות.

ניקוי פילטרים: פילטרים מלוכלכים יכולים לגרום לבעיות במזגן. נקו את הפילטרים באופן קבוע כדי לשמור על תפקוד תקין ולמנוע טפטוף.

 אם אחרי בדיקות אלו המזגן עדיין מטפטף, ייתכן ותהיה צורך לבדוק סיבות נוספות.

למה מזגן מטפטף

כמה עולה לתקן מזגן מטפטף?

מהו מחיר תיקון מזגן מטפטף? המחירים לטיפולים במזגן מטפטף יכולים לנוע בטווח רחב, תלוי בסוג הבעיה ובמורכבות התיקון הנדרש. לפניכם תוכלו לראות את המחיר הממוצע.

ביקור טכנאי מזגנים מקצועי

עלות ביקור טכנאי מזגנים יכולה להתייקר בשעות הלילה, בחגים ובשבתות.

300 ₪ – 200 ₪

מחיר תיקון מזגן מטפטף

שאלות נפוצות

כאן תוכלו למצוא כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנושא מזגן מטפטף.

מזגן מרכזי מטפטף

מזגן מרכזי שמטפטף מים מהיחידה הפנימית שלו יכול להצביע על בעיה במשאבת הניקוז או סתימה במערכת. דליפה זו עלולה להרטיב את קירות הגבס ולגרום לנזק בתקרה.

מזגן מטפטף בקיץ

בקיץ, טפטוף מהמזגן עשוי להתרחש בשל עומס חום ולחות גבוהה באוויר. זה יכול להיות גם בשל חוסר בגז, מה שגורם לקירור לא יעיל ולטפטוף מהיחידה. חשוב מאוד גם לנקות את הפילטרים.

מזגן עילי מטפטף

דליפה ממזגן עילי יכולה להעיד על בעיות ניקוז או תקלות במערכת הקירור. חשוב לבדוק את הצינורות והמאייד לכל סימני נזק או סתימה.

מזגן מטפטף והצינור לא סתום

אם המזגן מטפטף אך הצינור לא סתום, ייתכן שהבעיה נמצאת בחוסר גז. חוסר גז יכול לגרום לקפאון והמסה של הקרח, שכאשר הוא נמס, יוצר טפטוף.

מזגן מטפטף בקירור

כאשר מזגן מטפטף במצב קירור, זה יכול להיות סימן לבעיה במערכת הניקוז או בסוללת המאייד. בדיקה של היחידה והסביבה שלה יכולה לחשוף סיבות כמו סתימה או קרח.

נזילת מים מהמדחס של המזגן

נזילת מים מהמדחס של המזגן יכולה להיות מקור לדאגה, אך לעיתים היא תוצאה של תהליכים תקינים במערכת. במקרים רבים, המים הנוזלים הם תוצאה של התעבות הלחות באוויר, במיוחד בימים חמים ולחים.

עוד מאמרים

תרצו שנחזור אליכם?

או חייגו!

שיר ארזי
05/07/2023
קרא עוד
חברה מעולה לתיקון מזגנים ומוצרי חשמל ביתיים, ממליץ בחום.
איציק תורג'מן
22/07/2023
קרא עוד
טכנאי מזגנים מומלץ בקריות וחיפה!! תיקן לי את המזגן בלי בעיה, בן אדם מדהים.
Previous
הבא
דילוג לתוכן